Saurova nulk

Üldiseloomustus

Sauruva nulk asub Petseri taga Vene föderatsioonis. Nulgal ei ole selgeid, looduslikult hästi märgatavaid piire. Sadakond aastat tagasi oli see piirkond paremate maade tõttu teistest Setomaa nulkadest jõukam. Tänaseks on külad rahvast tühjad.

Aega saab määratleda väga mitut moodi. Kõige laiemas vaates räägime ajalikust ja ajatust maailmast. Kõik elav on ajalik ja kaduv. Ajatu seevastu asub just nagu väljaspool aega. See tähendab, et ajatu on ajalikust palju püsivam. Võib-olla olete kuulnud ajatust muusikast või lugenud kirjandusklassikat. Neid teoseid loonud inimesed on ammu meie hulgast lahkunud. Näiteks on Euroopa esimeste kirjandusteoste looja Homerose surmast möödas ligikaudu 2800 aastat, aga tema poolt loodu jätkuvalt oluline ja tähenduslik.

Aega saab mõõta päevade, sajandite ja aastatuhandetega, aga ka tuhandik- ja sajandiksekundilise täpsusega.

„Väigokene Setomaa“ maastikumängus osalemine võtab teie elust tühise osa – kõigest mõne tunni, kuid siiski võib selle mõju olla kulutatud ajast palju suurem. Võimalik, et meenutate seda kogemust veel nädalaid, võib-olla ka kuid, aga miks mitte ka aastaid. Teisisõnu saab tänasest seikluslikust mängust üsna varsti mälestus. Ja vaid aeg näitab, millist rolli see teie edasises elus mängima hakkab.

Pärimus

 

Ülesanne

Teie ülesanne on lahendada aja peale ristsõna. Küsimused ja vihjed on laialipillutatult nii mängu juhendis kui ka maastikul. Parima tulemuse tagab meeskonnatöö ja õigeaegne ülesannete jagamine meeskonnaliikmete vahel. Head lahendamist!

etEstonian